Jak nabyć stoły do masażu, aby jakość do naszego gabinetu była wysoce korzystna?

stoły do masażu

Jak nabyć stoły do masażu, aby jakość do naszego gabinetu była wysoce korzystna?

Każdy kto chce prowadzić swój gabinet fizjoterapeutyczny winien wyposażyć go w stół do masażu. Będziemy na nim funkcjonować przez wiele lat oraz jest on koniecznym wyposażeniem, stosowanym każdego dnia. Aby zdobyć odpowiednie stoły do masażu, muszą mieć one właściwą formę i parametry odpowiadające zarówno masażystą jak również pacjentom. Każdy spośród nich posiada minusy jak i zalety więc jego zakup winno być przemyślany. Im większe umiejętności masażysty, tym stół do masażu będzie musiał spełnić pewne warunki. Na wstępie winniśmy określić, gdzie będziemy działać. Jeśli wyłącznie w naszym gabinecie, to powinno się kupić stół do masażu stacjonarny. Waga stołu w tym przypadku nie jest dosyć ważna. Powinno się tu zwrócić uwagę na możliwość regulowania wysokości, zwłaszcza wtedy gdy w klinice pracuje więcej niż jeden rehabilitant. Stoły do masażu mobilne muszą cechować się przede wszystkim niską wagą. Twoi klienci nie zawsze będą mieszkać w domu jednorodzinnym , czasem będziesz musiał wnieść stół do masażu na 4 piętro. Więc jego waga jest tu niezmiernie kluczowa. Ważne jest abyś mógł także złożyć stoły do masażu, zapakować w odpowiednią torbę i prosto przetransportować do klienta. Tutaj musimy zdecydować się na układ. Stoły ciężkie będą bardziej trwałe i praktyczne, jednak będzie nam je trudno przetransportować. Zatem kupując wybrany model mobilny winniśmy na to zwrócić uwagę.
Stoły do masażu wykonane z drewna czy aluminiowe?
Aluminium jest o jakiś 10% lżejsze, więc takie stoły będą dobrze sprawdzały się w terenie. Są one także wytrzymałe na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne, dlatego rehabilitacja możemy zostawić go na dworze bez obawy przed zniszczeniem. Stoły do masażu wykonane z drewna najczęściej możemy napotkać w SPA.

Mają ładny, ponadczasowy wygląda, który doskonale dopasuje się w pomieszczenie nowoczesne, lecz także i klasyczne. Ich jedynym minusem jest dość spora waga. Dlatego wynoszenie go z gabinetu do innego pomieszczenia może spowodować trudność. Stoły do masażu, a regulacja wysokości. Na wstępie powinno się wspomnieć, że możemy wyróżnić trzy podstawowe regulacje. Ręczna, jaka jest najmniej komfortowa, jednak stoły są o wiele tańsze. Regulacja hydrauliczna. Tutaj zmiana wysokości następuję, dzięki przyciskowi hydrauliczne, który znajduje się albo za oparciem, albo występuje w formie przycisku nożnego. Ostatnim jest regulacja za pomocą pilota. Jest ona niesłychanie komfortowa, lecz także najdroższa. Dzięki niej możesz śmiało regulować za pomocą pilota wysokość stołu. Ważną zaletą jest także możliwość ciągłej regulacji zagłówka i podłokietników. Rozmiar stołu do masażu – jest to jednak z istotniejszych spraw. Nie zapomnijmy o pewnej myśli im dłuży stół do masażu tym korzystniej. Zazwyczaj mają one od 180-190 cm. Jego max nośność wynosi zazwyczaj 200 kg. Szerokość powinna być także komfortowa dla klienta, aby dobrze na nim leżał także w ciągu terapii nie przesuwał się na boki. Stoły do masażu są w wielu konfiguracjach. Jest ich na rynku wiele. Więc nasz wybór powinien być gruntownie przemyślany.

Back To Top