Jak prawidłowo nabyć stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji, aby spełniał moje wymagania.

stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji

Jak prawidłowo nabyć stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji, aby spełniał moje wymagania.

Stół stacjonarny do masażu to najważniejsze urządzenie w pracy rehabilitantów. Wykorzystywane są szczególnie w czasie fizjoterapii po kontuzjach. Możemy na nich przeprowadzić masaże terapeutyczne z obszaru terapii manualnej czy mięśniowo-powięziowej. Stacjonarny stół do rehabilitacji jak wyselekcjonowac taki, jaki będzie niezmiernie nam odpowiadał i jaki będzie dostosowany do rodzaju przeprowadzanych zabiegów. Warto zatem poznać atuty oraz minusy, jakie ma stół stacjonarny do rehabilitacji. Na samym początku powinno się określić czy taki stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji będzie tylko w naszym gabinecie czy jednak zdecydujemy się go transportować do pacjentów.
Musimy tutaj wyselekcjonować dwie podstawowe kategorie:

  • stacjonarny stół do rehabilitacji – jest on na 100% cięższy, ma szereg funkcji. Ale jest on o dużo bardziej wygodny dla pacjenta i lekarza. Jeżeli pracujesz tylko w gabinecie będzie to najlepszy dobór.
  • mobilny stół do masażu – jest na 100% lżejszy, mniej przyjemny dla pacjenta. Posiada na wyposażeniu kółka, dzięki którym szybko potrafisz go przesuwać i jest nieco mniej stabilny. Stoły przenośne, doskonale sprawdzają się w przypadku fizjoterapeutów, jacy prowadzą zabiegi w domu.

Stół stacjonarny do masażu winien posiadać też możliwość regulacji wysokości. Jest to niezmiernie istotne w przypadku fizjoterapeuty, jaki musi posiadać odpowiednio wyregulowaną wysokość do pracy z chorym. Wpływa to na zdrowszą jakość pracy, lecz również na wydajniejszą pracę z chorym.
Możemy tutaj wyszczególnić regulację:

  • ręczną;
  • hydrauliczną;
  • elektryczną.

Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji z regulacją ręczną. Jest to najzwyklejszy typ stołu dostępny na runku. Regulacja wysokości odbywa się za pomocą specjalnej korby, jaka zwykle położona jest z tyłu urządzenia. W ciągu pracy bardzo trudno jest zmienić wysokość i położenie pacjenta. Dlatego jest on mało polecany do nowoczesnych gabinetów fizjoterapeutycznych.
Stół stacjonarny do rehabilitacji z regulacją hydrauliczną wysokości. Ma on specjalne hydrauliczne siłowniki i po ich naciśnięciu następuje obniżenie stołu. Tego rodzaje stołu jest w pewnym określeniu „ ugodą” dla pacjenta i rehabilitanta.
Stacjonarny stół do rehabilitacji z regulacją elektryczną. Są one głownie kupowane przez kliniki i nowoczesne gabinety. Cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Za pomocą pilota umożliwia na łatwą oraz szybką regulację wysokości stołu. Możemy ją także łatwo regulować w czasie pracy z klientem bez najmniejszego problemu. To jaki stół stacjonarny do masażu zakupimy uzależnione jest także od kwoty, którą mamy.

Sporo z nich umiemy zakupić w zwykłej wersji i wersjach Pro. Różnią się one przede wszystkim grubością ramy jak również obiciem. Materiały wykorzystane w bazowej wersji są mniej wytrzymałe oraz ich gama kolorystyczna jest o wiele mniejsza. Jak możemy zauważyć dobór jest rzeczywiście ogromny. Najkorzystniej jeśli dobierzemy taki, który spełni nasze wymagania. Praca dla nas i pacjenta będzie przyjemna.

Back To Top