Jak wyszukać odpowiedni bezalkoholowy płyn do dezynfekcji aby skutki były najidealniejsze?

bezalkoholowy płyn do dezynfekcji

Jak wyszukać odpowiedni bezalkoholowy płyn do dezynfekcji aby skutki były najidealniejsze?

Na samym początku powinno się wyjaśnić czym jest dezynfekcja. Proces ten polega na likwidowaniu bakterii, grzybów albo wirusów, za pomocą specjalistycznych płynów na bazie alkoholu lub bez niego. Wyniki dezynfekcji są uzależnione od środków jakie stosujemy. Alkoholowy płyn do dezynfekcji tak rzeczywiście możemy przygotować sami w prawidłowych proporcjach. Ale sporo spośród nas chce kupić gotowy płyn do dezynfekcji powierzchni w supermarkecie, który zadowoli nasze wymagania. Sporo z was zada pytanie czy dezynfekcja i sterylizacja to to samo. W toku procesu sterylizacji są niszczone wszelkie drobnoustroje, natomiast dezynfekcja pozwoli na zniszczenie jedynie wegetatywnych form mikroorganizmów.
Alkoholowy płyn do dezynfekcji czy zawsze bezalkoholowy płyn do dezynfekcji który wybrać?
Płyn do dezynfekcji powierzchni na bazie alkoholu to substancja najczęściej stosowana w szpitalach. Ma ona zwykle substancję czynną, którą są czwartorzędowe związki amonowe – tzw. QAV. Ich istotna zaleta to natychmiastowy sposób działania. Dezynfekowana powierzchnia robi się niezwykle szybko sucha, dzięki czemu możemy przeprowadzać zabieg. Alkoholowy płyn do dezynfekcji posiada też wadę, bowiem nie możemy ich w żaden sposób rozcieńczać. Jeżeli to zrobimy nie będą one dezynfekować powierzchni prawidłowo. Musimy też upewnić się, że powierzchnia jest dobra aby użyć płyn do dezynfekcji powierzchni na bazie alkoholu. Takie wyroby jak drewno, akryl nie nadają się, aby stosować do ich czyszczenia alkoholu, zatem powinno się mieć to na uwadze. Bezalkoholowy płyn do dezynfekcji upora się poradzi sobie tam gdzie alkoholu nie możemy stosować. Tego rodzaju środki dobrze sprawdzą się na takich surowcach jak plastik, skóra naturalna lub syntetyczna.

Bezalkoholowy płyn do dezynfekcji jego wartość jest nieco wyższa jest on troszkę droży przecież jego działanie jest znacznie dłuższe. Ważnym argumentem jest zapach, który jest niesamowicie komfortowy dla środowiska. Bezalkoholowy płyn do dezynfekcji może zawierać też chlor, jednak przed jego użyciem powinniśmy dobrze przeczytać instrukcję. Nie wolno go stosować na dużo płaszczyzn, a jego zapach będzie unosił się w powietrzu przez dłuższy czas. Niezależnie od wybranego płynu czy jest to bezalkoholowy płyn do dezynfekcji lub z alkoholem powinno się podczas dezynfekcji stosować się do pewnych norm. Zawsze powinno się założyć rękawiczki ochronne. Płyn do dezynfekcji powierzchni potrafi nas uczulić czy poparzyć. Wszystkie narzędzia, które mają być oczyszczone powinno się wstępnie przemyć, an następnie ulokować w urządzeniu do stylizacji, które posiada alkoholowy płyn do dezynfekcji. Po zakończeniu sterylizacji powinno się zapakować sterylnie narzędzia, żeby były sterylne do momentu nowego użycia. Zużyte środki czy narzędzia powinno się wyrzucić do określonych koszy na odpady medyczne. Alkoholowy płyn do dezynfekcji czy bezalkoholowy płyn do dezynfekcji nadają się perfekcyjnie do zabicie drobnoustrojów, jednak musimy pamiętać, aby procedura była codziennie przeprowadzana.

Back To Top