Urządzenia do fizykoterapii jak pozyskać najlepsze do naszej kliniki w doskonałych cenach?

Urządzenia do fizykoterapii

Urządzenia do fizykoterapii jak pozyskać najlepsze do naszej kliniki w doskonałych cenach?

Na samym wstępie należy opisać czym jest fizykoterapii. Jest to sposób rehabilitacji medycznej, która korzysta działanie czynników fizycznych. Aby fizykoterapia była korzystna należy mieć specjalne urządzenia do fizykoterapii, które wspomogą leczenie złamań albo innych urazów. Aparaty do fizykoterapii ułatwią nam nie tylko zmniejszyć dyskomfort, ale dodatkowo w natychmiastowy sposób przywrócić kondycję fizyczną. Zabiegi ze względu na rodzaj zastosowanego sprzętu do fizykoterapii i zjawiska fizyczne możemy rozłożyć na:

  • Aparaty do fizykoterapii wykorzystujące wiązki lasera. Użytkowane są zwykle, by ograniczyć dolegliwości bólowe po skręceniach czy zwichnięciach. Naświetlanie laserem bardzo dobrze oddziałuje na zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa czy leczenia nerwobóli. Laser dedykowany jest bezpośrednio na bolące obszary. Pacjent dostaje do ochrony wzroku specjalne okulary. Cały zabieg trwa nie dłużnej niż 10 minut.
  • Zaawansowane urządzenia do fizykoterapii takie jak pole magnetyczne. Używane tutaj pole magnetyczne jest słabej częstotliwości. Czas zabiegu to około 30 minut. Wykorzystywany jest przeważnie w rehabilitacji po urazach lub reumatoidalnych zmianach. Działa korzystnie na nasz układ odpornościowy i oddziałuje na obniżenie dyskomfortu. Klient kładzie się na leżance, nad którą przenoszony jest specjalny talerz w kształtach kołowych czy płytek. W ciągu zabiegu pacjent nic nie czuje.
  • Sprzęt do fizykoterapii jaki jest również stosowany przez zastosowanie prądu galwanicznego. W ciągu zabiegu diody przykładane są na bolesnych miejscach u pacjenta. Muszą one być ułożone na wilgotnym waciku, by zmaksymalizować przewodnictwo prądu. Stosowany prąd to prawie 0,2 mA/cm2 elektrody czynnej. Wykorzystywana jest zawsze do leczenia stanów zwyrodnieniowych stawów. Leczy ona także na ograniczenie stanów zapalnych w układzie. Czas zabiegu to jakiś 15 minut, w ciągu którego pacjent czuje lekkie mrowienie. Po samym zabiegu może wystąpić zaczerwienienie, który w przeciągu kilkunastu godzin wchłania się.
  • Aparaty do fizykoterapii, które wykorzystują ultradźwięki. To specyficzna głowica, którą przykłada się do ciała chorego. Ultradźwięki są aplikowana na skórze za pomocą specjalnej głowicy, która pracuje z substancją sprzęgająca jak żel czy żel z lekiem.
  • Urządzenia do fizykoterapii , https://med-store.pl/fizykoterapia/40 które leczą zimnem popularnie nazywane krioterapią. Temperatura stosowana w czasie tego zabiegu to nawet -176 stopni Celsjusza. Stosowane może być zimne powietrze lub azot. Tego rodzaju sprzęt do fizykoterapii ma za zadnie zniwelować dolegliwości bólowe i zapobiegać dalszemu rozwojowi osteoporozy.
  • Aparaty do fizykoterapii zwane zazwyczaj Sollux. Wykorzystuje on lampę z promieniowaniem podczerwonym, która naświetla określone miejsca na ciele. Czas trwania zabiegu to około 15 minut. Tego typu urządzenia do fizykoterapii dobrze sprawdzają się przy kłopotach dermatologicznych, naświetlaniu zatok przynosowych i w ciągu leczenia swoistego rodzaju zwichnięć.

Jak zauważamy sprzęt do fizykoterapii pełni ogromną rolę w dobrym i szybkim działaniu. Dlatego wyposażając swój gabinet winniśmy kupić aparaty do fizykoterapii odpowiedniej jakości, który nam i chorym będą służyły poprzez lata.

Back To Top